Elazığ Valisi Ömer Toraman başkanlığında düzenlenen toplantıda, kent genelindeki asayiş olayları, operasyonlar ve çalışmalar hakkında bilgilendirme yapıldı. Vali Toraman, önleyici kolluk hizmetlerinin yanı sıra suçluların yakalanması ve suç olaylarının aydınlatılması için çalışmaların devam ettiğini belirtti. İlk iki ayda gerçekleşen asayiş olaylarının bir önceki yıla göre yüzde 10 azaldığı bildirildi. Ayrıca, terör suçları, göçmen kaçakçılığı ve uyuşturucuyla mücadele kapsamında yapılan operasyonlar ve elde edilen sonuçlar da paylaşıldı.